Restart jako poradzenie sobie z problemem


Przed użyciem włącz piosenkę: Nero-into the night.


Często o mężczyznach mówi się, że są wyspą. A kobiety mają swój własny świat. Jednak komu z was nie przydarzyło się pomyśleć, a niech to-zostawiam wszystko jak jest i spadam stąd! W filmach jest to gloryfikowane do bólu. Utwór który zaproponowałem to tylko jeden z przewodnich przykładowych tekstów, których przesłanie jest jedno: Zostawmy to co jest i rozpocznijmy nowe życie gdzieś indziej. Co o tym sądzić?

Z jednej strony fajnie czasami w formie relaksu się odstresować i pomyśleć, że jest się na jednej z dzikich plaż, gdzieś indziej niż w naszej szarej codzienności. Powiedzenie, że trawa jest bardziej zielona tam gdzie nas nie ma nabiera nowego znaczenia, kiedy coś się w naszym życiu nie układa pomyślnie. Ba! Jeśli czujemy się nieszczęśliwi, coś się wydarzy traumatycznego, i czujemy, że zastygliśmy-odczuwamy bardzo silną potrzebę zmiany-wtedy bardzo chcemy uwolnienia i przeniesienie się w wyobraźni na Ibizę, albo Las Palmas, czy jakie tam inne miejsce na ziemi bardzo kochacie. Może to być zbawienne. I tak muzyka trance, albo chillout dla mnie, jest rewelacyjna-pisałem o tym w jednym z wcześniejszych artykułów. Jednak słuchanie muzyki, która nas uwalnia od smutnego tu i teraz może przerodzić się w coś niebezpiecznego. Co może być złego w snuciu fantazji?


Wyobraź sobie sytuację bohatera z mojego opowiadania Oczekiwania kontra rzeczywistość. Pomyśl sobie, że żyjesz w nieszczęśliwym związku i w tym wszystkim skupiasz się tylko na sobie. Przeżywasz jak Tobie jest źle w tym związku. Co jest nie tak w pracy, a jak wracasz do domu jest tylko gorzej. Słuchasz muzyki która mówi:
Kochanie, przejedźmy się po nocy
Tylko wstań i jedźmy, zostawmy nasz świat za sobą
To jest łatwe jeśli tylko powiesz że chcesz
Tylko wstań i jedźmy, zostawmy wszystko za sobą
(Nero-Into the night)
Albo:
Myślę, że umiem latać, umiem latać kiedy jestem z Tobą
Moje ramiona są szerokie, łapią ogień kiedy wieje wiatr
Wiem, że jestem wystarczająco bogata, by być dumna
Widziałam miliard dolarów w twoich oczach
Nawet jeśli jesteśmy nieznajomymi dopóki umrzemy

Chcę uciec.
Chcę uciec.
Gdziekolwiek od tego miejsca.
Chcę uciec.
(Galantis-Runaway U&I)
To tylko przykładowe utwory, ale takich tekstów znajdziecie na prawdę wiele! Jeśli więc masz niepoukładane życie, oglądasz serial, albo komedie romantyczne w których ludzie wymieniają partnerów, zostawiają wszystko i z dnia na dzień poddają się uczuciu, i opuszczają to na co często bardzo długo pracowali-niebawem zrobisz to samo.

Niebiezpieczeństwo? Ogromne! Dopóki ucieczka w muzykę i samotność jest tylko chwilowa i ma dać Ci przestrzeń do rozmyślań-rób tak dalej! Nie skupiaj się w problemach tylko na sobie. Nigdy wina nie leży po jednej stronie. Nabierz dystansu i przedyskutuj z partnerem problemy, bo to nie partner zwykle jest problemem. Problem nie pozwala cieszyć się z partnera. 
Wybierzcie się nad morze-tam poszukajcie wspólnej przyszłościJeśli więc spodoba Ci się przekaz piosenki poniżej:

Ahh!
Tonight, we care (dziś w nocy nas to obchodzi)
Tonight, we share (dziś w nocy się podzielimy)
All the things we might regret (a wszystkie rzeczy, których moglibyśmy pożałować)
In the silence we forget (w ciszy razem zapomnimy)

w której chodzi tylko o one night standing (przygodę na jedną noc)-to miej się na baczności. Możesz stracić wszystko co kochałeś.

Pozdrawiam
Rafau

PS:co sądzicie o terapiach dla par?