Cytat, który nie wymaga komentarza


"Nie było to łatwe i wciąż nie mam pewności, czy doszedłem do zadowalających rezultatów, ale to właśnie lubię robić, kiedy sprawy nie układają się najlepiej. Bo co to znaczy, jeżeli mówimy, że sprawy nie układają się najlepiej? W porównaniu z czym? Można powiedzieć: w porównaniu z tym, jak układały się kilka godzin wcześniej albo kilka lat wcześniej. Ale przecież nie w tym rzecz. 

Jeżeli dwa samochody z zepsutymi hamulcami mkną w kierunku ściany z cegieł i jeden z nich uderza w nią kilka sekund przed drugim, nie można spędzić tych kilku sekund na opowiadaniu, że drugi samochód znalazł się w znacznie lepszej sytuacji niż pierwszy. 

Śmierć i nieszczęście czają się za rogiem w każdej sekundzie naszego życia, starając się nas dopaść. Najczęściej nas omijają. Przejeżdżamy autostradami wiele mil, nie łapiąc gumy. Wiele wirusów ślizga się po naszych ciałach, ale nie dostaje się do środka. Wiele fortepianów uderza w chodnik minutę po tym, jak tamtędy przeszliśmy. Albo miesiąc, to bez znaczenia.

A więc o ile nie zamierzacie padać na kolana i dziękować za każdym razem, kiedy omija was nieszczęście, nie ma sensu biadolenie, kiedy was ono dopada. Was lub kogokolwiek innego. Ponieważ z niczym go nie porównujemy"Hugh Laurie "Sprzedawca Broni

Drodzy czytelnicy, chciałem się ustosunkować jakoś do powyższego tekstu, ale doszedłem do wniosku, że jest ta kwestia tak dopieszczona, że nie wymaga dodatkowych komentarzy. W pełni się zgadzam, że kiedy już spotykają nas problemy życiowe należy podjąć rękawice i się z nim zmierzyć. 

Życzę sukcesów we własnych zmaganiach i problemach.


Pozdrawiam
Rafau

PS: Cały dzień widniały dziś błędy na blogu. Jeśli jakieś jeszcze rzucają się w oczy, proszę o komentarz ;)