Poświęć 5 minut, a nie pożałujesz!

Witam,

Dziś krótki artykuł o poświęcaniu czasu. Na co? Na czytanie! Wikipedia na temat czytania mówi, że mózg starzeje się dzięki tej czynności wolniej, przez co ryzyko demencji starczej jest mniejsze. Ba! Treści, które czytasz mogą poprawić komfort twojego życia, wzbogacić życie osób z tobą przebywających, albo nawet uratować życie. O wartości materiałów pożytecznych umieszczanych w serwisie Youtube (nie, ten serwis nie zawiera jedynie śmiesznych filmików z kotkami) świadczy historia związana z filmem jak rozpoznać udar (LINK). Radka słuchać bardzo lubię i polecam zapoznać się z tą historią!

Skoro więc czytanie ma zbawienny wpływ na twój organizm-przeznacz jakąś część dnia na czytanie.

Wiem, że brzmi to banalnie, ale gospodarowanie sobie dnia ma ogromny wpływ na zwyczaje, a zwyczaje(systematyczność) ma wpływ na twoje samopoczucie i samorozwój. 

Zrób więc sobie doświadczenie. 
1.Celowo czytaj to co lubisz, co cię interesuje, bądź mojego bloga (chamska reklama!) i zapamiętuj jakąś jedną, albo maksymalnie dwie myśli z tego co przeczytałeś. Nie przeznaczaj na to więcej niż 7 minut, żeby najważniejsza sprawa Ci nie uciekła!

2. W ciągu dnia, powtórz komuś to co przeczytałeś. Nie ograniczaj się przy tym jedynie do sprawozdania z ciekawostki, ale dołóż do tego jakieś swoje wspomnienie, albo opinię.

3. Sprawdź czy umiejętność zapamiętywania i segregowania myśli, oraz rozmowy z drugimi zaczną się poprawiać.

Czekam na wnioski po miesiącu!

Kropla, która drąży skałę-5 minut, które nadadzą twojemu życiu nowe znaczenie i nową wartość


A teraz ogłoszenia:

Bardzo cenię sobie osoby, które poświęcają swój osobisty czas, którego wszystkim teraz brakuje, na odwiedzanie mojego bloga i chcą dowiedzieć się co tym razem przygotowałem. Przy tej okazji zaznaczę, że do każdego tekstu przykładam się rzetelnie i poświęcam sporo pracy. Mam przy tym również zawsze jakiś konkretny cel, który pragnę osiągnąć. 

Żeby móc się rozwijać potrzebuję korekt i wskazówek-dlatego proszę, jeśli masz konstruktywną, krytyczną opinię-zostaw ją w komentarzu, bądź napisz maila. 

Zapraszam do kontaktu mailowego: ikswoktur.rafau@gmail.com --> w miarę możliwości będę starał się odpisywać i podtrzymywać kontakt.

Postanowiłem zamieścić tytuły zdjęć, które zamieściłem. Więc jak ciekawi cię jak nazywają się fotografie, które zamieściłem, zajrzyj na posty ponownie.


Pozdrawiam
Rafau