Posty

Wyświetlanie postów z styczeń, 2016

A Ty po co biegniesz?-opowiadanie

Obraz

Se Man Tyka-czyli jak korzystać z naszych filtrów w mózgu

Obraz
Czy myślisz nad tym co mówisz? Jak to jest, że kiedy wypowiadasz słowo, w czyimś mózgu pojawia się filtr, który definiuje i przetwarza to co właśnie wypowiedziałeś. Nazewnictwo i dobór słów. Semantyka i logika. Ton głosu i postawa. Jakie ma znaczenie w naszym życiu? Dlaczego warto zdobywać wiedzę w tym temacie?
Przede wszystkim warto zauważyć, że jesteśmy stworzeniami, które prędzej czy później będą musiały się komunikować ze sobą. Nazywanie ludzi zwierzętami stadnymi to trochę przesada, ale jest coś w tym, że integrujemy się i komunikujemy z osobami nadającymi na podobnych falach, lub z osobami, od których czegoś chcemy. Siłą rzeczy musimy też jakoś odpowiedzieć osobie, która czegoś chce od nas. Jeśli więc już masz świadomość-rozumiesz i czujesz ten temat-to dostrzegasz potrzebę wypowiadania się we właściwym tonie, używać precyzyjnych słów (pozdrowienia dla osób, które przeczytały "1984" Orwella :) )- aby być dobrze zrozumianym.
Jeśli więc zastanawiasz się nad tym jak komuś w…

Cytat, który nie wymaga komentarza

Obraz

Każdy "partacz" a "wszystko jedno"

Obraz
Drodzy Czytelnicy,
Chodzi mi dziś o postawę ludzi oceniających wszystko dookoła w takich właśnie kategoriach. Potknął się-„nie jest wcale uważny”, albo z drugiej strony: „każdemu się zdarza”. Przy tym przykładzie ciężko jednoznacznie stwierdzić. Niektórzy naprawdę są nie uważni, fajtłapowaci i istotnie często się potykają. Ale z drugiej strony ciężko jednoznacznie stwierdzić po tym jednym potknięciu czy to życiowa fajtłapa, czy może ma pożyczone buty, które są za duże i się potyka, a może-jest bardzo pijany (to podejście lubię, łatwiej jest wytłumaczyć wariata albo ślimaka za kółkiem, kogoś kto ładuje się na drogę bez patrzenia, albo kogoś kto po prostu podejmuje głupie decyzje, że jest po prostu pijany-ja bym tak nie umiał po pijaku).
Ciężko jednoznacznie stwierdzić też ile powtórzeń musi danego potknięcia się zdarzyć, żeby tak ocenić kogoś, albo ile musiałoby się wydarzyć danych przypadków, żeby nie przypisywać tego jedynie zbiegowi okoliczności. Niektórzy więc dodają statystykę (&quo…

Muzyka chillout w czasach szalonego biegu po sukces

Obraz
Witam Czytelników,
Przed użyciem zalecam odpalenie utworu: HAMMOCK-THEWORLD WE KNEW AS CHILDREN
Pragnę poinformować iż w tym tygodniu doznałem totalnego olśnienia. Używam tego określenia nieczęsto, jednak w ostatnim czasie odkrywam naprawdę fascynujące sprawy. Częścią z nich się dzielę właśnie na blogu.
Dziś powiem o potędze muzyki na nasze życie. Mało kto tak naprawdę rozumie jej potęgę i docenia w trudnych chwilach. Dlatego może zacznę od powszechnego poglądu. Ludzie słuchają radia, żeby nie siedzieć w ciszy, albo, żeby wiedzieć na bieżąco co się dzieje ważnego w kraju, a w międzyczasie posłuchają dobrych starych kawałków. Inni z kolei są melomanami i traktują przekaz słyszalny jako swoiste dzieła sztuki. Pragną jej poświęcić należytą uwagę i środki, aby móc dostarczyć ją sobie w możliwie najdoskonalszy sposób. Ja jestem gdzieś po środku w tej skali. Myślę jednak, że podzielam zdanie większości: bez muzyki-życie nie miałoby takiego wyrazu i byłoby jakby bez kolorów.
Słucham muzyki kiedy…

Poświęciłeś 5 minut?-podsumowanie

Obraz

Agresja panem w domu-opowiadanie

Obraz
Kiedy nagle pojawił się w domu, wszyscy byli przerażeni. Pies chował się pod biurkiem gdzie było jego miejsce schronienia. Można było Rexa tam znaleźć kiedy nabroił, pamiętam, że jak narobił na dywanie i wtedy „on” też się pojawiał, to Rex się chował pod biurkiem. Zawsze kiedy świeciło słońce, była ładna pogoda i nawet wszystko się układało to wchodził ten „duch” i przejmował kontrolę nad wszystkim. Przez lata oskarżałam siebie za to, co się działo w domu. Jednak teraz wiem, że tak musiało być. Kiedy rozlałam mleko, przyniosłam jedynkę ze szkoły, albo zwyczajnie nie chciałam zrobić czegoś co rodzice mi kazali wchodził w nasze życie jak cień, przykrywający wszystko co dobre.  Wszystko traciło kolory, i człowiek jakby chciał szukać tylko tego co złe.

2 część podsumowania ostatnich 2 miesięcy blogowania

Obraz